O obrazech

Obrazy jsou malované na plátně akrylovými barvami. Každý je originál a tvoří se doslova sám. Záleží na mém naladění. Podle toho kombinuji barvy. Je to takový rituál od začátku až do konce. Korálky nakupuji v obchůdcích v sousedním městě Jablonci nad Nisou, který je proslulý výrobou bižuterie a skla.

Volba středového kamene či fotky je také proces. Od něj se odvíjí celá tvorba - vždy od středu. Lepení kamínků na plátno, třpytkování, rýsování, měření se už odehrává v proudu bez jakéhokoli očekávání, jak by měla práce vypadat.

Zaměření není pouze na mandaly, jak je vidět v galerii. Obrazy spojené s fotografií vznikly jako první. Miluji momentky a focení lidí v situacích, kde odkrývají kousek sebe. Spojila se tedy hra nejen s korálky, barvami, ale i s příběhy, které vkládám na plátno.

Obrazy pojmenuji vždy po dokončení. Záleží na celkovém působení, kombinacích barev a příběhů fotografií.

Zajímavou zkušeností byl obrázek dělaný na dálku pro ženu, kterou jsem nikdy neviděla. Při tvoření jsem cítila pocit jako při zamilování. Bylo to takové dobrodružství a impulsem, věnovat se tomu, co mně naplňuje.Tím je vyjadřování sebe skrze obrazy a pokud tím mohu potěšit ostatní, je to to pravé.